تصویر آلت

سرمایه گذاری در استانبول

  /  ترکیه   /  راهنمای استفاده از پول و تبدیل آن در ترکیه

راهنمای استفاده از پول و تبدیل آن در ترکیه

بهترین مکان برای تبدیل پول کجاست؟

🔺می توانید پولتان را در صرافی ها به راحتی تبدیل کنید اما پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی آن را در فرودگاه یا هتل ها تبدیل نکنید؛ چرا که نرخ کمیسیون سنگینی به آن تعلق می گیرد و در برگشت، پول کمتری گیرتان می آید و بنابر این شمایید که ضرر می کنید.

🔻اگر بخواهید تبدیل ارز در ترکیه انجام دهید و پولتان را با لیر عوض کنید، ۳ گزینه مورد اعتماد دارید. بانک ها، مغازه های تبدیل ارز مانند فروشگاه های جواهر فروشی و صرافی ها و یا آژانس های گردشگری.

⚠برای استفاده از ۲ مورد اول باید هویتتان را ثابت کنید که برای آن هم باید پاسپورت ارائه دهید.

🔻مزیت بزرگی که مکان هایی همچون صرافی ها و بانک ها دارند، بسیار راحت و سریع کار شما را انجام می دهند و قابل اعتماد هستند. به دلیل توریستی بودن این کشور تبدیل ارز در ترکیه در نزدیکی بسیاری از جاذبه های گردشگری آن امکان پذیر خواهد بود. در خیابان استقلال و میدان تکسیم یا در نزدیکی بازار بزرگ استانبول صرافی ها را پیدا خواهید کرد.

🔺در کنار بازار بزرگ استانبول به دلیل رقابتی که بین صرافی ها وجود دارد قیمت کمیسیون هر صرافی نیز متفاوت بوده و می توانید با کمی پرس و جو به سراغ ارزان ترین صرافی بروید. همچنین به خاطر داشته باشید که باید از اسکناس های تمیز و نو استفاده کنید. صرافی ها از پذیرش اسکناس های پاره و کهنه خودداری می کنند.

❌نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که بانک های ترکیه، روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند و ساعت و روزهای کاری آنها از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و ۱۳:۳۰ تا ۱۷ است. البته در شهری مثل استانبول، بانک ها اکثرا هر روز باز هستند و می توانید تبدیل ارز در ترکیه را انجام دهید.

⭕چه ارزی بهتر است با خود ببریم؟

اگر چه محدودیتی در استفاده از ارز محلی وجود ندارد اما ارز ایران در بیشتر جاهایی که بروید قبول نمی شود و بنابراین بهتر است حتما آن را قبل از سفر تبدیل کرد. می توان آن را به لیر، دلار و یا یورو تبدیل کرد. اگر ارز را در ترکیه تبدیل کنید، نیازی به پاسپورت و ارائه مدارک هویتی ندارید.

🔻 بسیاری از افراد به شما توصیه خواهند کرد که پول خود را به دلار تبدیل کرده تا در ترکیه به دلیل افت قیمت لیر به نسبت دلار ضرر نکنید. از طرفی اگر قصد خریدهایی که نیاز به پرداخت دلار دارند، ندارید بهتر است که از لیر استفاده کنید.
▫چرا که تفاوت قیمت ریال به لیر کمتر از ریال به دلار است. در نتیجه لیر بیشتری نصیب شما خواهد شد. اگر قصد خرید با دلار داشتید نیز می توانید به راحتی از صرافی ها و بانک های سراسر شهر تبدیل ارز در ترکیه را انجام دهید.

یک نظر بده